Odbojkaški klub osoba s invaliditetom Zrinski: Erasmus+ Sport europskog projekta | Be.S.T.S. Volley - Beyond Sport through Sitting Volley

Od 14. - 18. listopada, Zrinski Nuštar je domaćin drugoj partnerskoj aktivnosti u sklopu Erasmus+ Sport europskog projekta |  Be.S.T.S. Volley - Beyond Sport through Sitting Volley. Veseli nas što ćemo našim partnerima, njih 11, iz Italije, Španjolske i Turske, imati priliku prezentirati naš Nuštar, Slavoniju i Hrvatsku u najljepšem svjetlu. Također ćemo prezentirati aktivnosti, plan i program koji se provode u OK OSI Zrinski i buduće planove našeg kluba te zajedno s partnerima, u 3 dana, proći sve teme vezane uz sjedeću odbojku, mogućnosti transformacije kvalitete života, poboljšanja zdravstvenog stanja, kao i socijalne integracije koje imaju osobe s invaliditetom te sve to sjediniti u kvalitetan priručnik, za osiguravanje i unapređivanje kvalitete rada s osobama s invaliditetom koji će biti dostupan svima.

Kratki prikaz aktivnosti po danima su:

PETAK 15.10.
 11:00 sati | Otvoreni za javnost, službeni prijem kod načelnika Hrvoja Drinovca i prezentacija projekta i naših partnera u prostorijama Općine Nuštar
 15:00 sati | Metodologije inkluzije osoba s invaliditetom i sport kao način rehabilitacije i resocijalizacije - Vijećnica Nuštar
 20:00 sati | Pokazni trening zajedno s članovima OK OSI Zrinski - OŠ Zrinskih Nuštar

 SUBOTA 16.10.
 09:30 sati | Razlika odbojke i sjedeće odbojke - Vijećnica Nuštar
 11:00 sati | Uloga sjedeće odbojke - OŠ Zrinskih Nuštar
 16:30 sati | Pokazna utakmica OK OSI Zrinski - KSO Vukovar
 20:30 sati | Zajedničko druženje s članovima Udruge Bubamara Vinkovci u prostorijama Buba Bar-a

 
 Nedjelja 17.10.
 09:30 sati | Razvijanje vlastitih potencijala kroz sjedeću odbojku - Vijećnica Nuštar
 11:00 sati | Priprema priručnika za lakše razumijevanje tematike i načina rada u sjedećoj odbojci - Vijećnica Nuštar  
 13:00 sati | Turistički obilazak Vinkovaca
 16:30 sati | Utakmica OK OSI Zrinski - Erasmus+ partneri

 
Hvala Vam svima na potpori, podršci i vjeri u iskrenosti namjere i velikog truda koji ulažu članovi OK Zrinski Nuštar u svim svojim aktivnostima i vjerujemo kako je ovaj multinacionalni događaj i dašak Europe, još jedan veliki plus za našu zajednicu i stvaranje dodane vrijednosti našoj Općini.

Klub smo osnovali sa željom da u invalidski odbojkaški sport okupimo što veći broj vojnih i civilnih invalida iz Domovinskoga rata i ostalih osoba s invaliditetom s ciljem prihvaćanja vlastitog hendikepa, sporta kao oblika rehabilitacije, mogućnosti provođenja slobodnog vremena i podizanja opće kvalitete življenja. Također inkluziju djece s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom u društvo kroz sport te senzibilizaciju opće populacije za probleme mladih osoba s invaliditetom, kao i stvaranje uvjeta osobama s invaliditetom i hrvatskim braniteljima za redovito bavljenje sportom, ali na kraju i zadovoljavanja potrebe za očuvanjem, održavanjem, poboljšanjem i unapređenjem psihofizičkih sposobnosti i zdravlja svih članova. Želja je i senzibilizacija mladih za teškoće osoba s invaliditetom i hrvatskih branitelja i poticati ih na volonterske programe.

 
Sportski pozdrav