AK Fenix Cerić: 23. Državno prvenstvo u raketnom modelarstvu za djecu i mladež - Obrovac 2017.

U subotu 16.rujna 2017.g. održano je 23. Državno prvenstvo u raketnom modelarstvu za djecu i mladež-Obrovac 2017. Organizator natjecanja je Hrvatski Astronautički i Raketni Savez (HARS), a suorganizator je Astronomsko Astronautičko Društvo Zadar. Domaćin natjecanja bila je Osnovna škola Obrovac gdje je i održano na poligonu Žegarsko polje, pored Obrovca. Natjecanje se održavalo u standardnim kategorijama za osnovne i srednje škole rakete s padobranom i rakete s trakom. Ukupno je sudjelovalo oko četrdesetak modelara raspoređenih u 13 ekipa iz Splita, Obrovca, Zagreba, Cerića, Zadra, Garešnice, Čakovca i Zagreba-Dubrave. Vrijeme nije baš išlo na ruku natjecateljima, naime puhala je relativno jaka bura na granici pravilnikom propisane brzine od 9 m/s, što je rezultiralo napornim trčanjem za modelima po cijelom poligonu, kako bi se model uhvatio i pripremio za sljedeći start.

Sastav ekipe osnovne škole Aero kluba „Fenix“ Cerić: Matej Balen, Damjan Krajinovć i Dominik Runjaić, dok su ekipu srednje škole činili: Matej Felja, Luka Blažeković i Luka Šimičić. Najbolji rezultat u kategoriji raketa s padobranom postigao je Matej Balen osvojivši peto mjesto. Ukategoriji srednjih škola rakete s padobranom izvrsno drugo mjesto osvojio je Luka Blažeković, dok je ekipa osvojila  prvo mjesto. U konkurenciji raketa s trakom srednje škole opet je najbolji bio Luka Blažeković osvojivši treće mjesto, a njegova ekipa osvaja također treće mjesto. Najmlađim natjecateljem na ovom  natjecanju  proglašen  je  Damjan  Krajinović  (2.  razred  OŠ  Zrinskih-Nuštar)  član  Aero kluba „Fenix“ Cerić kojem je ovo ujedno i prvo natjecanje nakon završenog tečaja.